Hobby ?>

Hobby

„Bezczynność i lenistwo prowadzą do zguby.”

Hipokrates 460-377 p.n.e.

Aktywnośc fizyczna jest ważnym elementem naszego życia. Sport kształtuje charakter, daje satysfakcję z wygrywania zarówno z przeciwnikiem jak i z samym sobą, ale i uczy pokory po przegranej sportowej rywalizacji.

Dla chirurga wykonującego precyzyjne, kilkugodzinne operacje jest to jeden z czynników mogących prowadzić do optymalizacji wyników leczenia. Aktywność fizyczna wyraźnie poprawia samopoczucie i sprawność psychofizyczną. Lekarz zazwyczaj nie ma czasu na regularne uprawianie sportów drużynowych, a trening wymaga ststematyczności. Dlatego wybrałem sport, który można uprawiać, zawsze i wszędzie, zarówno przed pracą w kraju jak i podczas wyjazdów naukowych, bez względu na porę dnia, miejsce i warunki pogodowe.

Od końca lat 90-tych rozpocząłem uprawianie biegów długodystansowych. Pierwszy maraton unkończyłem będąc po 3 roku studiów medycznych. Przerwa trwała do 1998 roku kiedy wróciłem na trasy biegowe uczestnicząc w półmaratonie w Łowiczu. Otuchy do powrótu na bieżnię dodawała mi Pani Ania Karłowicz, moja pacjentka, która zarekomendowała mnie do Klubu Reebok Polska. Od tego czasu ukończyłem ponad 70 maratonów i kilkadziesiąt biegów krótszych (pólmaratony i biegi na 10 km). Były to imprezy krajowe (między innymi Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Toruń) jak i międzynarodowe (Koszyce Słowacja – dwukrotnie , Miami USA – dwukrotnie, Maraton górski – Jungfrau Szwajcaria).

Moje rekordy życiowe wynoszą: maraton 3.24., półmaraton 1.31., dziesięć kilometrów 40.06. Jak każdy sportowiec liczę na poprawę wyników, zatem powyższe czasy należy traktować jako przejściowe!!!

Od 2 lat uprawiam także triatlon – kombinację pływania, kolarstwa i biegania. W 2015 roku ukończyłem dwukrotnie zawody na pełnym dystansie Ironmen czyli 3,8 km pływania / 180 km jazdy rowerem / 42 km biegu. W tej dyscyplinie moje rekordy życiowe wynoszą:

Pełny IM – 12.50, ½ IM – 5.38. Powyższe czasy także należy traktować jako przejściowe!!!

W celu dalszego szlifowania formy poprosiłem o pomoc znakomitego trenera maratończyków Pana Janusza Wąsowskiego, co powoduje, że treningi biegowe stają się regularne i planowane. Moim celem jest uzyskanie w maratonie czasu około 3 godzin, a w triatlonie Ironman złamanie granicy 11.30.